RAK3112-9-SM-NI
DigiKey Part Number
4735-RAK3112-9-SM-NITR-ND - Tape & Reel (TR)
4735-RAK3112-9-SM-NICT-ND - Cut Tape (CT)
4735-RAK3112-9-SM-NIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAK3112-9-SM-NI
Detailed Description
Bluetooth, General ISM < 1GHz, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth v5.0, LoRaWAN, LPWAN Transceiver Module 863MHz ~ 928MHz, 2.4GHz Antenna Not Included, I-PEX MHF4 Surface Mount
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
RF Family/Standard
Bluetooth, General ISM < 1GHz, WiFi
Current - Receiving
25.46mA ~ 91mA
Protocol
Current - Transmitting
112mA ~ 340mA
Frequency
863MHz ~ 928MHz, 2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 65°C