STB100N6F7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 1 305
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 1 848
Datasheet
onsemi
Infineon Technologies
In Stock: 1
Infineon Technologies
In Stock: 232
N-Channel 60 V 100A (Tc) 125W (Tc) Surface Mount TO-263 (D2PAK)