WHC-375-01
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
WHC-375-01
DigiKey Part Number
RP1024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WHC-375-01
Description
CBL CLIP P-TYPE NATURAL FASTENER
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Natural Fastener 0.375" (9.53mm)
EDA/CAD Models
WHC-375-01 Models
Category
Color
Natural
Length
0.830" (21.08mm)
Series
Width
0.400" (10.16mm)
Panel Hole Size
0.204" (5.18mm)
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Open
Features
Ribbed
Opening Size
0.375" (9.53mm)