WHC-500-01
DigiKey Part Number
RPC1151-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WHC-500-01
Description
CBL CLIP P-TYPE NATURAL FASTENER
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Natural Fastener 0.500" (12.70mm)
EDA/CAD Models
WHC-500-01 Models
Color
Natural
Series
Length
1.156" (29.36mm)
Width
0.400" (10.16mm)
Panel Hole Size
0.204" (5.18mm)
Material Thickness
0.070" (1.78mm)
Opening Size
0.500" (12.70mm)