WHC-125-01
DigiKey Part Number
RPC1150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WHC-125-01
Description
CBL CLIP P-TYPE NATURAL FASTENER
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Natural Fastener 0.125" (3.18mm)
EDA/CAD Models
WHC-125-01 Models
Color
Natural
Series
Length
0.750" (19.05mm)
Width
0.330" (8.40mm)
Panel Hole Size
0.156" (3.96mm)
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Opening Size
0.125" (3.18mm)