WHC-250-01
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
WHC-250-01
DigiKey Part Number
RPC1462-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WHC-250-01
Description
CBL CLIP P-TYPE NATURAL FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Natural Fastener 0.250" (6.35mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WHC-250-01 Models
Category
Color
Natural
Manufacturer
Essentra Components
Length
0.830" (21.08mm)
Series
Width
0.400" (10.16mm)
Packaging
Bulk
Panel Hole Size
0.204" (5.18mm)
Part Status
Active
Material Thickness
0.040" (1.02mm)
Type
Clip, P-Type
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Type Attributes
Open
Features
Ribbed
Opening Size
0.250" (6.35mm)