IXYF30N450
DigiKey Part Number
IXYF30N450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IXYF30N450
Description
IGBT 4500V 23A ISOPLUS I4-PAC
Manufacturer Standard Lead Time
75 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IGBT 4500 V 23 A 230 W Through Hole ISOPLUS i4-PAC™
Category
Input Type
Standard
Manufacturer
IXYS
Gate Charge
88 nC
Series
Td (on/off) @ 25°C
38ns/168ns
Packaging
Tube
Test Condition
960V, 30A, 15Ohm, 15V
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
4500 V
Mounting Type
Through Hole
Current - Collector (Ic) (Max)
23 A
Package / Case
ISOPLUSi5-PAK™
Current - Collector Pulsed (Icm)
190 A
Supplier Device Package
ISOPLUS i4-PAC™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
3.9V @ 15V, 30A
Base Product Number
Power - Max
230 W