C0603C105K3PAC7013 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5 598
Datasheet
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
In Stock: 342
KYOCERA AVX
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Image for C0603C105K3PAC7013 is not available
C0603C105K3PAC7013
DigiKey Part Number
399-C0603C105K3PAC7013TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C105K3PAC7013
Description
1.00UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
49 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)