CM105X5R105K25ATH is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 262 052
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 30 930
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
In Stock: 342
KEMET
KEMET
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CM105X5R105K25ATH
DigiKey Part Number
478-CM105X5R105K25ATHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM105X5R105K25ATH
Description
CAP CER 1UF 25V X5R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CM105X5R105K25ATH Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)